وبلاگicon

دنیای ابتدایی

آموزشی، علمی ، نمونه سوال

دنیای ابتدایی

آموزشی، علمی ، نمونه سوال

دنیای   ابتدایی

جاده ی موفقیت سر راست نیست
پیچی وجود دارد به نام شکست
دور برگردانی به نام سردر گمی
سرعت گیر هایی بنام دوستان
چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
موتوری به نام استقامت
و راننده ای به نام خدا
به جایی خواهید رسید که موفّقیت نام دارد.

******************
آدرس وبلاگ دیگر هم حاوی همین مطالب برای پشتیبانی
akhavan028.blogfa.com

در حد توانم سعی کردم مطالب مفید ی رو براتون بزارم ، بعضی هاش کار خودم و بعضی ها کار همکارای خوبم .
منتظر نظرات خوب و سازنده شما هستم!

آخرین نظرات

لحظه ای چشمان خودتان را ببندید وخودتان را در داخل یک خیابان شلوغ از شهر با ساختمان هایی سر به فلک کشیده وازدهام اتومبیل ها تصور کنید که مردم از هر طرف برای رد شدن به شما فشار می آورند و اتومبیل ها در حال بوق زدن هستند.

حال خودتان را در داخل یک چمنزار وسیعی تصور کنید که نور آفتاب شانه هایتان را نوازش می کند، آواز پرنده ها از اطراف به گوشتان می رسد، و نسیم ملایمی علف های بلند را به موج در می آورد.

تفاوت بین این دو صحنه و همچنین واکنشهای روانی و فیزیولوژیکی شما در مقابل هر کدام از این دو صحنه کاملا محسوس است. امروزه فوائد طبیعت و همچنین ارتباط ژنتیکی عکس العمل های حسی انسان در مقابل فضای پیرامونی اش به اثبات رسیده است. 
و اما ما چگونه به محیط پیرامون خود وابسته هستیم و به چه اندازه ذهن، حس و جسم ما تحت تاثیر شرایط محیطی قرار می گیرد؟

قدرت فضاهای صمیمی
حدود نیم قرن پیش در سال 1958 میلادی گستون بچلارد، فیلسوف فرانسوی، در کتاب خود "اشعاری از فضا " از تاثیر فضای صمیمی و خصوصی در حس و روان انسان سخن گفته است. او گفته است که ذهن ما در فضاهایی که امکان خیال پردازی به ما میدهند شکوفاتر شده و در فضاهای افسرده کننده ساکن می باشد. 
در یک مطالعه اخیر محققین رشته معماری منظر دانشگاه ایلینویز رابطه بین محیط و آمادگی ذهنی دانش آموزان را مورد مطالعه قرار داده اند. آنها در یافته اند که نتایج امتحان دانش آموزان زمانی که در کلاسی با منظره ای سرسبز امتحان داده اند بهتر از زمانی می باشد که کلاسرو به فضاهایی مانند پارکینگ و از این قبیل بوده است. آنها همچنین دریافته اند که دانش آموزان در کلاس هایی با منظره وسیع تر کمتر دچار خستگی ذهنی شده و بهتر می توانند فشارهای روحی خود را کاهش دهند. 
اما این نتایج فقط محدود به دانش آموزان نمی شود و کاملا قابل تعمیم به فضاهای حرفه ای نیز می باشد. مطالعه ای دیگر در مورد کارکنان و فضای کارنشان داده است که کارمندانی که در مجاورت بیشتری به طبیعت کار می کنند کمتر دچار فشارهای روانی شده و همچنین کمتر از عوارض بیماریهای عمومی و مرسوم محیط های کار شکایت می کنند.
شاید به همین خاطر است که شرکت های موفق و خلاقی مثل گوگل، میکروساف و پیکسار، کمپ های کاری خود را در فضاهایی بازو سرسبز، و احاطه شده با درختان احداث نموده اند. و به همین خاطر است که ما اینجا در"مرکز مطالعات بین الملل رابینز "، پارتیشن های مستطیلی دفاتر کار را با ساختمانهایی با سقف شیشه ای که نور طبیعی آفتاب را می گیرند جایگزین کرده ایم.

روش تعامل ما با فضای پیرامونی مان
بسته به اینکه ما چگونه با فضای پیرامون خود تعامل کنیم برداشت متفاوتی از آن فضا در ذهن خود خواهیم داشت. محققان انگلیسی اخیرا دریافتند که وقتی ما می خواهیم مکان جدیدی را از طریق نقشه پیدا کنیم، ذهن ما ارتباط بین اشیاء موجود در فضا را با یکدیگر جستجو می کند. اما وقتی که در حال کشف مسیری بدون نقشه هستیم، ذهنمان تمایل دارد که ارتباط آن فضا را با خودمان جستجو کند. تصویر و دید ما در هر دو حالت کاملا متفاوت خواهد بود.
مدت زمانی که ما در یک محیط بخصوص قرار می گیریم نیز در شناخت ما از خودمان تاثیر دارد. بصورتیکه، حرکتهای مختلف ما در فضا به ما اجازه خواهد داد تا بتوانیم تصاویر متفاوتی را از خودمان تجربه کنیم. تحقیق ها نشان داده اند که
با افزایش آشنایی یک شخص از فضای پیرامونش ، آگاهی او ازتصاویر گوناگون ذهنی خود نیز بیشتر می شود
با این وجود به نظر می رسد که ما بی تاثیر از آنچه تجربه می کنیم نیستیم.

اهمیت محیط های خوب طراحی و ساخته شده 
یافته ها گواه این است که در آینده، انسان بخواهد در جهت ساختن یک زندگی بهتر محیط های پیرامونی را به نحوی طراحی کند که بازده ذهنی هرفرد با دسترسی به آن محیط ها بهینه گردد. مطالعات نشان می دهد که اخیرا معماران و طراحان شهری این موضوع را در طراحی فضا ها مد نظر قرار می دهند. 
افکار و احساسات ما بطور کامل با محیط پیرامون مان گره خورده است. اینکه کجا هستیم می تواند تعیین کند که چه کسی هستیم. و مهم تر از آن اینکه، با طراحی و یا انتخاب فضاهایی که در آنها قرار می گیریم می توانیم نقش بسزایی را درشکل دادن نحوه زندگی خود را بازی کنیم.


مترجم: مهدی عباسی ایرانق

 منبع:

https://journal.thriveglobal.com

  • موافقین ۰ مخالفین ۰
  • ۹۶/۰۵/۰۶
  • ۲۱۰ نمایش
  • اخوان

احساسات

افکار

فضای اطراف

محیط

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی